niedziela, 24 lutego 2013

Maraton z Night Runners - Epilog

 
(c) M. Gorczyca


Pierwsza duża impreza, którą wspólnie organizowaliśmy przeszła już do historii, dlatego w tym miejscu przyjdzie czas na małe podsumowanie.

Ponad 80 osób wspólnie przebyło w sobotni wieczór 42,195 metrów w czasie 3h21min40s.Wielkie brawa dla Was wszystkich za zabawę, którą stworzyliśmy, nie bacząc na śniegi i wiatr, który atakował nas ze wszechstron.

Krótko po 15 przybyliśmy na Cytadelę, by rozpocząć przygotowania terenu Start/Meta oraz oznakowania trasy. Już od 16.30 zaczęli schodzić się pierwsi maratończycy. Biuro zawodów rozpoczęło swoją pracę punkt 17 i pod czujnym okiem Marcina oraz Ani cała maszyna ruszyła.Numery rozdane i przypięte 
fot. T. Szwajkowski

jeszcze pakiet od 4MOVEI tak po krótkim przywitaniu pokazaliśmy Wam pałeczkę sztafetową, która powstała tylko i wyłącznie dzięki technicznym zdolnościom Michała.

fot. T.Szwajkowski

Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie, wykonane przez niezawodnego Tomka Szwajkowskiego, który od początku wspiera nasze mniej lub bardziej szalone pomysły.

 
fot. T. Szwajkowski


Dalej już wszystko poszło sprawnie i po 3 godzinach biegania po zaśnieżonych ścieżkach Cytadeli przebiegliśmy Maraton.
 
fot. M. Sójka

To co działo się przez te 3 godziny nie sposób opisać słowami, dlatego ograniczę się do zdjęć, które zrobiliśmy wspólnymi siłami. ( znajdziecie je na fanpage'u na facebooku)
Na początku tygodnia powstanie galeria z Waszymi postanowieniami ;)

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że imprezę możemy uznać za udaną, mimo że był to nasz debiut w roli organizatorów zawodów/spotkania biegowego na taką skalę.
W imieniu całej ekipy pomarańczowych, czyli YNRA dziękujemy naszym sponsorom oraz partnerom, a także wszystkim osobom, które wspierały nas przed i w trakcie zawodów.

Dodatkowo stowarzyszenie Zadyszka, które przez całe zawody wspierało nas swoim towarzystwem, ale i herbata i drożdżówka przekazało specjalne podziękowania:
Podziekowania dla Night Runners
5 komentarzy:

 1. Kto organizuje imprezę masową bez zezwolenia lub niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu lub przeprowadza imprezę wbrew zakazowi, podlega grzywnie nie mniejszej niż 240 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat (art. 58, ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z 20 marca 2009 r.).
  Paula

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paula...weź na wstrzymanie, albo upuść sobie...

   Usuń
  2. http://poradnik.ngo.pl/x/588421

   Lubisz czytać Paula to docenisz link ode mnie

   pozdrawiam

   Usuń
  3. Paula. A przeczytałaś chociaż tę ustawkę ? ;) Jaka jest definicja masowej imprezy sportowej w myśl tej ustawy? Sprawdź czy Maraton z Night Runners mieści się w tej definicji: Masowa Impreza Sportowa – impreza masowa mająca na celu współzawodnictwo sportowe lub popularyzowanie kultury fizycznej, organizowana na:
   a) stadionie lub w innym obiekcie niebędącym budynkiem, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1000, a w przypadku hali sportowej lub innego budynku umożliwiającego przeprowadzenie imprezy masowej – nie mniej niż 300,
   b) terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób wynosi nie mniej niż 1000

   Tam są 2 magiczne liczby ;) Powyżej 1000 osób w terenie otwartym i powyżej 300 w budynku :)

   Usuń
  4. Paula!!! Impreza masowa od 300 osób wzyż a to było tylko zbiegowisko. W dodatku nasz budynek to tylko namiot. Po trzecie i tak wszyscy nie byli w jednym miejscu. Jednak gdybyśmy chcieli być dosłowni to nawet nie zbiegowisko a sztafetowe biegowisko. Czy Ty też na prawo ? Z lewa oczywiście.
   Kochani komentujący. Sądzę, że koleżanka Paula zażartowała a tu wszyscy na nią naskoczyli. Mój komentarz jest chyba odpowiedni.

   Piotr

   Usuń