piątek, 29 marca 2013

And the best Night Runner is...

Pomysł ten chodził za mną od jakiegoś czasu, ale nie wiedziałem za bardzo jak to wszystko ubrać w jakieś ramy. Spotykamy się drużynowo na wielu biegach w większym lub mniejszym gronie, często walczymy między sobą o jak najwyższe miejsca, więc dlaczego nie ubrać tego w ramach drużynowej rywalizacji? Proponuję Wam nową zabawę na najlepszego Night Runnersa i najlepszą Night Runnerkę Anno Domini 2013 :)

Let the show begin!!!

Zasady są bardzo proste - przez cały rok rywalizujemy ze sobą w kilku lub kilkunastu biegach, które są wybierane do rywalizacji. Póki co mamy za sobą dwa takie biegi, w których uczestniczyło już łącznie 66 osób. Po każdym z biegów w rywalizacji przygotowane będzie podsumowanie wyników wszystkich osób zapisanych w biegu jako Night Runners, w kolejności w jakiej wszyscy dobiegli do mety (wg czasu brutto). Miejsce wśród Night Runnersów lub Night Runnerek oznacza liczbę punktów za dany bieg, przy czym w ogólnej klasyfikacji liczy się mniejsza liczba punktów z poszczególnych biegów. 

Do rywalizacji będą brane pod uwagę najlepsze wyniki osiągnięte przez poszczególne osoby w 51% wszystkich biegów wymienionych w rywalizacji (np. przy 9 biegach w rywalizacji - najlepsze 5, 10-11 biegach - 6 najlepszych, 12-13 biegach - 7 najlepszych, itd.). Biegi w rywalizacji mogą być proponowane przez Was, jednak pod następującymi warunkami - bieg zostanie zgłoszony minimum miesiąc przed startem oraz będą jeszcze dostępne miejsca startowe. Dodatkowo dany bieg musi być jeszcze zatwierdzony przez organizatorów większością głosów (T. Makowski, S. Rysiukiewicz, Ł. Włodarczyk, M. Wojtysiak, M. Łuczak). Wszystkie nowe biegi będą ogłaszane na blogu oraz na profilu facebookowym Night Runners.

Poniżej aktualna rozpiska biegów w rywalizacji:
 1. zBiegiemNatury Poznań (02.03.2013)
 2. Maniacka Dziesiątka Poznań (16.03.2013)
 3. Półmaraton Poznań (07.04.2013)
 4. Półmaraton Tarnowo Podgórne (26.05.2013)
 5. Półmaraton Grodzisk Wlkp. (09.06.2013)
 6. Półmaraton Pobiedziska (14.07.2013)
 7. Półmaraton Piła (08.09.2013)
 8. Półmaraton Szamotuły (20.10.2013)
 9. Półmaraton Kościan (10.11.2013)
Na chwilę obecną na liście znajdują się w większości półmaratony, ale z pewnością pojawią się jeszcze kolejne biegi na krótszych dystansach (5km, 10km), tak aby każdy znalazł coś dla siebie. W przypadku większej liczby biegów na krótszych dystansach prawdopodobnie moglibyśmy ustalić odrębne klasyfikacje do każdego z dystansów. Dodatkowo rozważamy rezygnację z zaliczenia biegu do rywalizacji jeśli na dany bieg nie zapisze się minimum 25 osób jako Night Runners.

Klasyfikacje
W celu urozmaicenia rywalizacji poza wyborem najlepszej trójki wśród Night Runnersów i Night Runnerek pod uwagę będą jeszcze brane wyniki w kategoriach wiekowych, przy czym miejsca w kategorii open i wiekowej się nie dublują. Dzięki temu możliwe będzie nagrodzenie aż 24 osób:
 1. Mężczyźni:
  • open
  • M20
  • M30
  • M40
 2. Kobiety:
  • open
  • K20
  • K30
  • K40
Pozostałe kategorie zostaną utworzone jeśli znajdą się minimum 3 osoby, które ukończą minimalną liczbę biegów. W przeciwnym przypadku osoby te zostaną włączone do najbliższej kategorii wiekowej.

Jeśli chodzi o nagrody w rywalizacji to na chwilę obecną możemy zaproponować wyłącznie medale i dyplomy dla nagrodzonych osób, ale jak już dobrze wiecie będziemy starali się zorganizować dodatkowe nagrody. Rozdanie nagród odbędzie się podczas spotkania podsumowującego rywalizację, które zostanie zorganizowane po ostatnim z tegorocznych biegów.

Podsumowanie obecnie zakończonych biegów:
 1. zBiegiemNatury Poznań (02.03.2013)
 2. Maniacka Dziesiątka (16.03.2013)
Aktualna klasyfikacja w rywalizacji po dwóch biegach:
 1. Klasyfikacja generalna mężczyzn
 2. Klasyfikacja generalna kobiet
Co myślicie o takiej formie rywalizacji? Jeśli macie jakiś uwagi lub propozycje co do formy rywalizacji to piszcie śmiało na rywalizacja@nightrunners.pl


11 komentarzy:

 1. witam,
  pomysł zacny, ale ...
  1) a jeżeli ktoś jest zapisany do najbliższych biegów jako "niezrzeszony" (np. Poznań, Tarnowo) to co wtedy ?
  2) a można brać udział w rywalizacji będąc "sympatykiem" drużyny, niekoniecznie jej członkiem ?
  3) można by rozważyć dodanie Biegu na Tak w Poznaniu, 20.04

  pozdrawiam
  szymon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Szymon,
   1) Z tego co wiem to technicznie to żaden problem, napisać do organizatora od dopisanie klubu w przypadku tych dwóch biegów.
   2) Tutaj wchodzimy w definicje sympatyka oraz członka. Wymogiem uczestnictwa jest wpisanie klubu: Night Runners w odpowiedniej rubryce. Nie chodzi tu o ograniczenia, lecz później o samą łatwość i transparentność rozliczeń
   3) Rozważamy pomiędzy Bieg na TAK a Muzyczna Ćwiartka. Po świetach ukaże się suplement do tego wpisu.

   Usuń
 2. Na muzyczna ćwiartkę do Piły też jedzie spora delegacja, ale to już szybciej niż miesiąc :-)Może Pan Prezes przymknie oko ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozważamy ten bieg. Po świętach będzie suplement do wpisu ;)

   Usuń
 3. Jestem zdania, że nie powinniśmy brać pod uwagę biegów, które już się odbyły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osoby które biegły w tych dwóch biegach, lecz nie miały wpisane NR jako klub, a chcą uczestniczyć w rywalizacji mogą to zrobić zgłaszając swój akces poprzez email rywalizacja@nightrunners.pl

   To te dwa biegi dały nam do myślenia jeśli chodzi o frekwencje wśród Night Runnersów i dały początek temu pomysłowi stąd doliczyliśmy je. Będzie jeszcze wiele startów - docelowo prawdopodobnie liczba zbliży się do 20, więc każdy zdąży i będzie miał okazje wybiegać swoje ;)

   Usuń
 4. Wszędzie tyko rywalizacja... eh nie mój świat niestety ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymiar towarzyski, bardziej forma urozmaicenia niż priorytety. No i jakby nie patrzeć uprawiając tak wymierny sport jakim jest pływanie to trudno uciec od porównywania się nawzajem.

   Usuń
 5. nie da rady wygrać w żadnych zawodach to stwórzmy swój twór? Przynajmniej w czymś wygramy? kupowanie pucharów dla samego siebie to trochę suchar, ale kto co lubi, sama pewnie też się dopisze.

  Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma prawno do własnej opinii. Jakbyś spojrzała szerzej to byś zobaczyła, że każdy klub biegowy profesjonalny czy amatorski organizuje swoje zawody wewnetrzne, BA dekorują się potem medalami i pucharami, głupki nie?

   Usuń
 6. Ze względu na to, ze nie wszyscy mogą brać udział we wszystkich biegach, proponuję ściągnąć pomysł z innych imprez i np. ustalić kilka biegów na poszczególnych dystansach, ale do generalki brać np. 3 biegi z poszczególnych dystansów z najlepszymi czasami. Wtedy wyrównają się szanse. Pamiętaj o tym, ze wpisowe jest coraz droższe, i nie każdego stać, żeby biec we wszystkich biegach. Co Ty na to?

  OdpowiedzUsuń