niedziela, 7 kwietnia 2013

HM Poznań - the best Night Runner (vol. 3)

Kolejny bieg rywalizacji o miano najlepszych Night Runners przypadł na 6. Półmaraton Poznań. Bieg okazał się rekordowy zarówno pod kątem frekwencji (72 osoby biegnące jako Night Runners) jak również osiągniętych życiówek (ciężko zliczyć). W ramach regeneracji po biegu postanowiłem sprawdzić jak poszło poszczególnym osobom oraz jak wygląda klasyfikacja generalna po trzech biegach :)
Prezentacja medali :)

Tym razem nie będę się za dużo rozpisywał i przejdę od razu do sedna - poniżej wyniki dzisiejszego biegu:

Klasyfikacja generalna po trzech biegach:
Jeśli chodzi o Wasze pozostałe uwagi i komentarze:
 • w klasyfikacji uwzględniliśmy wyniki kilku osób, które zgłosiły chęć udziału w rywalizacji a nie były zapisane we wcześniejszych biegach jako NR. Jeśli braliście udział w którymś z zakończonych biegów a nie ma Was uwzględnionych w klasyfikacji to dajcie znać na maila - na uzupełnienie zaległości czekamy do końca kwietnia
 • zgłoszenia nowych biegów - na chwilę obecną do listy dopisana została II 10-tka Chevrolet Szpot w Swarzędzu (12.05.2013), a pod uwagę bierzemy jeszcze XI Bieg Europejski w Gnieźnie (13.04.2013), ale bieg ten zostanie uwzględniony dopiero jak będzie na liście startowej minimum 25 NR-ów (na chwilę obecną zapisanych jest 16 osób)
 • w klasyfikacji obecnie miejsca porządkowane są w pierwszej kolejności wg liczby ukończonych biegów, a później wg rosnącej sumy miejsc z poszczególnych biegów. Na zakończeniu cyklu w przypadku remisu pomiędzy poszczególnymi osobami pod uwagę będą brane dodatkowo wyniki zainteresowanych osób w tych samych biegach (kto był lepszy ten wygrywa) 
Dodatkowo zgłaszane były uwagi od biegaczy z Warszawy, że też chcieliby brać udział, ale nie są w stanie spełnić wymogu minimalnej liczby osób. Z tego względu wprowadzamy dodatkowo osobną klasyfikacje dla Warszawy z minimalną liczbą 10 osób w danym biegu jako Night Runners. Prośba o przesłanie propozycji biegów na maila rywalizacja@nightrunners.pl

4 komentarze:

 1. Co prawda ta rywalizacja to tylko zabawa (przynajmniej dla mnie)jednak proponuję brać pod uwagę czas netto i nie uzależniać klasyfikacji od tego kto jakie miejsce zajął w tłumie przed startem.

  Mając na uwadze powyższe proponuję np. by na liście wyników z półmaratonu poznańskiego Kol. Mikołaj Jakubowski (poz.12) zajął miejsce moje (11) a ja Jego

  Pozdrawiam
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paweł, rozważaliśmy to rozwiązanie, ale w rywalizacji takiej jak ta gdzie liczy się kolejność dobiegnięcia na metę branie pod uwagę czasu netto byłoby trochę niesprawiedliwe - często walczymy między sobą nawet na ostatnich metrach, a w takich przypadkach już każdy walczy o miejsce :)

   Poza tym przed biegiem raczej nie ma losowania odnośnie ustawienia się na starcie, więc każdy z zasady może mieć takie same szanse :)

   Uważamy, że takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne z punktu widzenia naszej rywalizacji, więc nie będziemy pod tym kątem wprowadzali żadnych korekt :)

   Pozdrawiam
   Marcin

   Usuń
 2. Mimo wszystko dla mnie bardziej obiektywne jest patrzenie na czas netto. Stąd moje zdanie odrębne :) Niemniej jednak uszanuję wolę większości ;)

  Pozdrwiam
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja od wystrzału do momentu minięcia linii startu zdążyłem wypić dwa browary. Obiektywnie jestem więc do przodu :D

  OdpowiedzUsuń