II Bieg Lwa, HM Tarnowo Podgórne - the best Night Runner (vol. 5)

Druga już edycja Biegu Lwa od samego początku zapowiadała się bardzo ciekawie nie tylko ze względów organizacyjnych, ale przede wszystkim w wyniku wyboru półmaratonu w Tarnowie Podgórnym na I Mistrzostwa Night Runners w Półmaratonie. Ogłoszenie mistrzostw zapowiadało dużą frekwencję biegaczy w żarówiastych koszulkach - ostatecznie w biegu wystartowało 66 osób. Dodatkowo w Biegach Lwiątek wystartowała po raz pierwszy oficjalnie pierwsza gromadka Night Runners Kids - Antek i Kajtek Roth oraz Wiktor Bączkowski. Wielkie brawa dla Antka, który w kategorii D2 zajął wysokie 2. miejsce!! :)
NR przed główną zdobyczą wieczoru :)

Pogoda przed biegiem dopisywała i tak jak mniej więcej przed biegiem można było w miarę wytypować pierwszą trójkę w kategorii mężczyzn, tak wśród kobiet zapowiadała się ciekawa rywalizacja - ostatecznie o zwycięstwie zadecydowały tylko 3 sekundy!! Bieg obfitował również w niespotykaną liczbę osiągniętych życiówek, więc z pewnością kolejny rok można się spodziewać podobnej frekwencji żądnych życiówek Night Runnersów :) Liczbą dnia była siódemka, bo tylu Night Runnersom udało się złamać barierę 1h30 oraz tyle Night Runnerek pobiegło poniżej 1h50 :)

Poniżej wyniki biegu:
Po uwzględnieniu wyników z biegu nastąpiły drobne przetasowania w klasyfikacjach ogólnych, ale do ostatecznego podsumowania jeszcze się bardzo dużo zmieni, więc póki co nie ma co gdybać o szansach poszczególnych osób. Dużo może się jeszcze zmienić nawet podczas ostatniego biegu! 

Poniżej podsumowanie po 5. biegu z cyklu:
  1. Klasyfikacja generalna mężczyzn
  2. Klasyfikacja generalna kobiet
Po dzisiejszej aktualizacji lista osób uczestniczących w rywalizacji powiększyła się o kolejne 16 osób, co daje łącznie liczbę 116 osób, które przynajmniej raz ukończyły bieg jako Night Runners!! 

Kolejny, szósty już, bieg w rywalizacji odbędzie się za niecałe dwa tygodnie w Grodzisku Wielkopolskim (półmaraton, 9 czerwca). Dodatkowo zgłoszone zostały dwa nowe biegi do rywalizacji: I Nocny Półmaraton we Wrocławiu (22 czerwca, aktualnie 17 osób zapisanych jako NR) oraz III Stęszewski Bieg Przełajowy na 10 km (30 czerwca), podczas którego odbędą się I Mistrzostwa Night Runners w biegu przełajowym na dystansie 10 km!! Kurz na dobre nie opadł, a za chwilę będzie możliwość kolejny raz powalczyć o puchary :)

Przypominam również i zachęcam do zgłaszania kolejnych biegów na maila rywalizacja@nightrunners.pl. Bieg zostaje ujęty w klasyfikacji, jeśli zgłoszonych jako Night Runners będzie przynajmniej 25 osób.