Dycha Drzymały - the best Night Runner (vol. 9)

Październik jest miesiącem, w którym rywalizacja wchodzi w decydującą fazę - do zaliczenia są łącznie trzy biegi, więc dla niektórych osób jest to ostatni gwizdek do osiągnięcia minimalnego progu 7 startów lub też poprawę dotychczasowych wyników z poprzednich biegów. Pierwszym z biegów w październiku była Dycha Drzymały, czyli bieg na dystansie 10 km w Rakoniewicach, a udział w tym biegu był dla wielu osób ostatnim sprawdzianem pod kątem przygotowań do niedzielnego maratonu w Poznaniu. Sprawdzian chyba był nad wymiar udany, gdyż wiele osób wróciło z mocno poprawionymi życiówkami, więc nastroje przed maratonem mocno poszły w górę :)
Uśmiechy po biegu równie wielkie co medale wręczane po biegu :)
Wyniki biegu:
Łącznie w biegu wzięło udział 36 Night Runners - 22 biegaczy i 14 biegaczek, w tym tylko dwie nowe osoby. Widać, że w kolejnych biegach zapisują się głównie osoby, które miały już wcześniej zaliczony jakiś bieg w ramach rywalizacji. Brawa po biegu należą się głównie dla Ani Wawiórko i Daniela Korytowskiego - najszybszych Night Runners w kategorii kobiet i mężczyzn :)

Podsumowanie rywalizacji po 9. biegu w cyklu:
  1. Klasyfikacja generalna mężczyzn
  2. Klasyfikacja generalna kobiet
W ramach rywalizacji minimalną liczbę biegów ma zaliczonych już 9 biegaczy i 7 biegaczek. W dalszym ciągu na sklasyfikowanie w ramach rywalizacji może liczyć jeszcze 87 osób - niektórzy osiągną minimum już po maratonie poznańskim, a niektórym niestety zabraknie już możliwości na sklasyfikowanie. W klasyfikacji generalnej mężczyzn nie doszło w czołówce do żadnych zmian (pierwsze 10 miejsc bez zmian). Natomiast wśród kobiet doszło do małego przetasowania w czołówce - w Rakoniewicach swój 7. bieg zaliczyła Asia Kniat i dzięki temu wskoczyła na 3. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Do tych miejsc nie ma się jednak co na dłuższą metę przywiązywać - przetasowania mogą się toczyć do ostatniego biegu :)

Lista pozostałych biegów w rywalizacji:
  1. Maraton Poznań - 13 października (zapisy zakończone)
  2. Półmaraton Szamotuły - 20 października (zapisy) - 46 zapisanych osób
  3. zBiegiemNatury Poznań - 2 listopada (zapisy nie wystartowały)
  4. Półmaraton Kościan - 10 listopada (zapisy) - 27 zapisanych osób
  5. Bieg Niepodległości Luboń - 11 listopada (zapisy zakończone) - 37 zapisanych osób
W razie pytań odnośnie biegów lub rywalizacji proszę o kontakt pod adres: rywalizacja@nightrunners.pl