Poznań Marathon - the best Night Runner (vol. 10)

Poznański maraton jest najdłuższym biegiem ze wszystkich zaliczanych do rywalizacji i wydawać by się mogło, że na udział w takim biegu nie zdecyduje się za dużo osób jednak wyzwanie było dla wielu osób zbyt duże, aby nie sprawdzić się na królewskim dystansie :) W ostatnią niedzielę dystans 42 kilometrów i 195 metrów ukończyło łącznie 84 biegaczek i biegaczy w żółtych koszulkach! Już samo zdjęcie drużynowe na niecałą godzinę przed startem pokazywało jak wielką siłą Night Runners planowali wspólnie podbić poznańskie ulice :)
Wyniki biegu:
Rekordowa frekwencja podczas maratonu jest wyższa o 6 osób niż poprzedni rekordowy wynik z poznańskiego półmaratonu - ostatecznie bieg ukończyło 61 biegaczy i 23 biegaczki. Dobre warunki pogodowe przyniosły również wysyp życiówek oraz bardzo udanych debiutów. Nadmienić trzeba, że w pierwszych trójkach wśród kobiet i mężczyzn wszystkie osoby osiągnęły swoje rekordy życiowe. Najszybszymi biegaczami reprezentującymi Night Runners byli Kaja Milanowska (3:32:22 netto) oraz Daniel Korytowski z rewelacyjnym wynikiem 2:53:04 netto, który dał 61. miejsce w klasyfikacji generalnej!

Podsumowanie rywalizacji po 10. biegu w cyklu:
  1. Klasyfikacja generalna mężczyzn
  2. Klasyfikacja generalna kobiet
Po maratonie powiększyła się również lista osób z minimalną liczbą biegów zaliczaną do rywalizacji - obecnie minimum spełnia po 11 biegaczek i biegaczy. Obecnie szansę na zaliczenie minimum do rywalizacji ma 76 osób. Niestety, ale z powodu udziału w zbyt małej liczbie biegów zaliczanych do rywalizacji wiemy już, że nie zostanie sklasyfikowana jedna z faworytek wśród kobiet, caryca biegów górskich - Ewelina. Na szczytach klasyfikacji drobne modyfikacje - wśród kobiet na 3. miejsce wskoczyła Kinga Haremza, a rewelacyjnym debiutem w maratonie na 2. miejsce wśród mężczyzn wskoczył Maciej Putowski

Lista pozostałych biegów w rywalizacji:

  1. Półmaraton Szamotuły - 20 października (zapisy) - 46 zapisanych osób
  2. zBiegiemNatury Poznań - 2 listopada (zapisy) - 43 zapisane osoby
  3. Półmaraton Kościan - 10 listopada (zapisy) - 35 zapisanych osób
  4. Bieg Niepodległości Luboń - 11 listopada (zapisy zakończone) - 37 zapisanych osób
W razie pytań odnośnie biegów lub rywalizacji proszę o kontakt pod adres: rywalizacja@nightrunners.pl