Wielka Pętla Izerska/Bieg Powstania Warszawskiego - Rywalizacja NR vol. 7

W lipcu odbyły się dwa biegi zaliczane do naszej zabawy - Wielka Pętla Izerska (21km) w Szklarskiej Porębie oraz Bieg Powstania Warszawskiego (10km). W obu wystartowały w sumie 74 osoby w jaskrawo-żółtych koszulkach. Zapraszamy do krótkiego podsumowania.

19 lipca tego roku, na starcie II Wielkiej Pętli Izerskiej stanęło 26 Night Runnersów skuszonych dobrą organizacją, piękną, a jednocześnie wymagającą trasą oraz miłymi wspomnieniami z poprzedniej edycji. Tak jak i w zeszłym roku, nie zabrakło świetnej zabawy oraz pozytywnej atmosfery. Pogoda, podobnie jak i humory, dopisywały przez cały wyjazd i z pewnością w przyszłym roku na biegu ponownie pojawi się spora grupa. Wyjazd ten po raz kolejny udowodnił, że potrafimy się świetnie bawić bieganiem.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Kornelia Kozłowska, potwierdzając tym samym aspiracje do wysokiego miejsca w klasyfikacji końcowej. Na drugim miejscu uplasowała się Kajetana Kamińska, a trzecie miejsce zajęła Joanna Kniat, awansując tym samym na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najszybszym mężczyzną spod znaku NR okazał się Marcin Jurga, zajmując jednocześnie bardzo dobre, 44 miejsce w klasyfikacji generalnej. Chwilkę za nim do mety dobiegli Grzegorz Dudziak oraz Marcin Nowak.

Wyniki biegu:
Kolejnym lipcowym biegiem liczonym w naszej rywalizacji był 24. Bieg Powstania Warszawskiego, który odbył się tydzień po Wielkiej Pętli Izerskiej. Jest to jeden z najliczniej obsadzonych biegów w naszym kraju. Dystans 10 kilometrów ukończyło 5610 osób, w tym 48 Night Runnersów.

Pierwsze miejsce wśród pań zajęła reprezentantka NR Warszawa, Małgorzata Zwierzyńska. 2 i 3 miejsce podium zajęły płocczanki, odpowiednio, Żaneta Cybulska oraz Paulina Zawadzka.

Wśród panów wygrał Filip Formański z NR Płock, który już na półmaratonie w Poznaniu pokazał, że potrafi szybko biegać. Drugie miejsce również przypadło reprezentantowi Płocka - Sebastianowi Machale, a na trzecim stopniu podium stanął Michał Pękala z Warszawy.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn, kolejnych dwóch panów osiągnęło wymaganą liczbę 7 biegów. Za liderującym Adamem Wrzecianem, plasują się Marcin Nowak oraz Hubert Anioł. Poza tym liczne przetasowania, ale pamiętajce - jeszcze naprawdę wiele może się wydarzyć. Choć przekroczyliśmy już połowę, to wciąż zostało jeszcze 7 biegów do końca (no i można przecież poprawić swoje czasy w biegach ParkRun oraz City Trail).

W kategorii kobiet na pierwszym miejscu umocniła się Kornelia Kozłowska. Na podium wskoczyły natomiast Joanna Kniat oraz Ola Michalak. Podobnie jak u panów, tak wśród pań, przetasowań jest dość sporo, jednak jeszcze żadna z kobiet nie ukończyła wymaganych 7 biegów. Dopiero wtedy zacznie się poprawianie najgorszych miejsc i rywalizacja na całego.

Warto zaznaczyć, że już aż 382 osoby zaliczyły choć jeden bieg w naszej rywalizacji. To już prawie dwa razy więcej niż w zeszłym roku!!

Klasyfikacja generalna:
Sierpień jest miesiącem przerwy, natomiast we wrześniu dwa biegi, w których, zapewne, wystąpi wielu Night Runnersów - Półmaraton Phillips'a w Pile oraz Półmaraton Dwóch Mostów w Płocku. Te drugie zawody to Pierwsze Mistrzostwa Night Runners w Półmaratonie. Zapraszamy!!

Pamiętajcie, że cały czas odbywają się biegi ParkRun. Poniżej znajduje się lista najlepszych czasów (na 26 lipca).

A już za dokładnie 3 miesiące startuje zBiegiemNatury od teraz noszący nazwę City Trail. Przypominamy, że tam również rywalizujemy (do rywalizacji tegorocznej wliczone będą biegi w 2014 roku). Zapewne zapisy zaczną się całkiem niedługo, ale oczywiście o tym przypomnimy :)

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości piszcie pod ten adres, a pełną listę biegów znajdziecie tutaj.