niedziela, 29 listopada 2015

Poznań Półmaraton w 20 tygodni dla debiutanta!


Już po raz trzeci zapraszamy Was do wspólnych treningów przygotowujących do startu w Poznań Półmaraton.
Pierwszy z planów, który dla Was przygotowaliśmy jest przeznaczony dla osób, które myślą o swoim pierwszym starcie na dystansie półmaratonu. Jeśli jesteś w stanie dziś przebiec 6-7 km to ten plan jest dla Ciebie.Plan możesz realizować samemu lub wraz z nami podczas wspólnych treningów do których bardzo serdecznie zachęcamy.

Plan przewiduje 20 tygodni treningowych, po 3 jednostki w tygodniu.

Rozpoczynamy 30 listopada.

Jak czytać plan:

W planie znajdziecie dwa główne tempa biegu, są to:

E - czyli z angielskiego Easy, bieg łatwy, odpowiadający wysiłkowi poniżej tzw. progu wentylacyjnego, czyli poziom wysiłku, kiedy to oddech nie jest już tak swobodny. Tempo E, nazywane jest też tempem konwersacyjnym, czyli takim w którym jesteśmy w stanie prowadzić rozmowę. Dla każdego tempo E, będzie inne, jednak pamiętajcie, że w treningach E - łatwych, chodzi o to by nie przeciążać organizmu, zbyt szybkim biegiem, nawet umiarkowana intensywność treningowa jest tu niewskazana. Tempo E na własny użytek możecie obliczyć np. poprzez dodanie ok. 40-50 s do aktualnego najszybszego tempa na 10 km. Jeśli Wasze tempo na 10 km to 6:00min/km, waszym tempem E, będzie 6:50-7:00.

M - to przedział - medium, czyli umiarkowany, tempo na tych treningach powinno być o około 30 s szybsze niż treningów E.Pełen plan do pobrania: www.nightrunners.pl/pliki/debiut-polmaraton-night-runners-2016.docx

1 komentarz:

  1. Jeszcze nie miałem okazji biegać w Poznaniu, ale słyszałem, że jest to bardzo dobrze zorganizowana impreza. Ośrodek Targowy znam, bo dość często jestem tam na targach więc znam od innej strony tą część miasta, ale z chęcią wystartuję tutaj w trasę ;)
    Do zobaczenia!
    http://bieganieuskrzydla.pl/

    OdpowiedzUsuń