Plany treningowe - 17. PKO Poznań Maraton

Lato za pasem ( przynajmniej to kalendarzowe) zatem powoli zamykamy pierwszą część sezonu i wchodzimy w okres przygotowań do jesiennych maratonów. Wzorem ubiegłych lat chcemy zaproponować Wam wspólne przygotowania do startu w największym maratonie w Wielkopolsce, czyli 17. PKO Poznań Maraton, który tradycyjnie odbędzie się w drugi weekend października.


Przeanalizowaliśmy Wasze głosy i na ich podstawie, nasz trener, Paweł Grzonka, przygotował  treningowe, które będziemy realizować na treningach w Poznaniu przez najbliższe prawie 4 miesiące. Przed nami setki kilometrów i kilkadziesiąt godzin treningów.

Plany będą realizowane podczas poniedziałkowych spotkań Night Runners na Cytadeli oraz czwartkowych nad Maltą. Treningi weekendowe będą odbywały się w różnych punktach Poznania, z naciskiem na tereny Rusałki/Strzeszynka.

Plan dla Debiutantów

Plan ten kierowany jest do osób, które już biegają od minimum roku, a najlepiej dwóch lat. Mają na swoim koncie kilka półmaratonów i dystans ten nie jest dla ogromnym wyzwaniem.

Rozbiegania wykonujemy spokojnym tempem (6:30-6:40). Ich celem jest budowanie objętości treningowej, a nie szybkości.

--> Pobierz pełen  plan 


Plan na czas 3:50 - 4:00 

Plan dla osób, które start w maratonie mają już za sobą i marzą o złamaniu granicy 4 godzin. By myśleć o takim planie należy biegać półmaraton w tempie co najmniej (1:50:00)


Rozbiegania wykonujemy spokojnym tempem (6:00-6:15). Ich celem jest budowanie objętości treningowej, a nie szybkości.

---> Pobierz pełen plan


Plan na czas 3:30 - 3:40

Plan dla doświadczonych biegaczy, którzy chcą poprawić swoją życiówkę. By myśleć o takim planie należy biegać półmaraton w tempie ok. (1:40:00)


Rozbiegania wykonujemy spokojnym tempem (5:30-5:35). Ich celem jest budowanie objętości treningowej, a nie szybkości.

---> Pobierz pełen plan