FAQ

Kochani Zabiegani,
Jako NR chcielibyśmy usystematyzować wiedzę na temat naszej grupy, spotkań oraz wszystkich innych aktywności związanych z organizacją. Dzieje się wiele, więc postaramy się rozwiać wątpliwości dotyczących najczęściej pojawiających się pytań. Zaczynamy:

Spotkania biegowe:

1.Co zrobić by dołączyć do Night Runners?

Wystarczy przyjść na spotkanie w jednym z wielu miast w całej Polsce. Spotkania odbywają się regularnie w Poznaniu, Płocku, Warszawie, Zabrzu, Wrocławiu, Żychlinie, Bydgoszczy, Skrwilnie, Gdańsku, Katowicach, Pszczewie, Łodzi oraz Ostrowie Wielkopolskim. Dokładniejsze informacje znajdziecie na blogu w sekcji „Gdzie biegamy” oraz na facebook’owym fanpage Night Runners

2. Jak szybko muszę biegać  by brać udział w spotkaniach?

Tempem optymalnym dla siebie. Nie ma żadnych wymagań co do szybkości, doświadczenia, zdobytych medali olimpijskich czy pobitych rekordów świata. Każdy znajdzie tempo dla siebie, szczegółów szukajcie w wydarzeniach dotyczących treningów w poszczególnych miastach.  Zapraszamy każdego, szczególnie osoby, które chcą zacząć biegać, a do tej pory nie miały gdzie, z kim ani jak. Z Night Runners to naprawdę łatwe. 

3. Ile to kosztuje?

Zapewne kilka wyrzeczeń i trochę wylanego potu. Poza tym jest całkowicie darmowe. Żadnych biletów wstępu, list obecności ani zaproszeń VIP. Po prostu przychodzicie i biegacie z nami.

4. Jak zasłużyć na koszulkę?

Tutaj również nie ma żadnych wymagań. Jeśli decydujecie się na zakup koszulki, to znaczy, że w jakiś sposób identyfikujecie się z naszą ideą, bądź z ludźmi wokół niej skupionymi. To wystarczy. Koszulkę możecie zamówić tutaj 

5. Czy biegacie tylko na oficjalnych spotkaniach?

Każde miasto ma regularne spotkania (raz, dwa bądź nawet 3 razy w tygodniu), które ogłaszane są na facebook’u. W Poznaniu organizowane są również treningi przed dużymi imprezami biegowymi (Półmaraton Poznański, Maraton Poznański). Przychodząc na nasze spotkania poznajesz nowe osoby, które stają się Twoimi partnerami treningowymi. Często organizowane są treningi „nadprogramowe”.

6. Czy trzeba biec w koszulce?

Oczywiście, że nie. Z drugiej jednak strony, jest tak fajna, że aż żal w niej nie biegać.

7. Czy można biec z psem?

Jak najbardziej. Pamiętajmy jednak o komforcie współbiegaczy i pilnujmy by pies biegł na smyczy.

8. Czy trzeba się zapisać przed przyjściem na spotkanie?

Żadnych list nie prowadzimy. Fajnie na Facebook’u kliknąć „Wezmę udział”, bo dzięki temu dostaniesz przypomnienie o spotkaniu. Ale będzie ono potrzebne jedynie za pierwszym razem. Potem wchodzi w krew. Spotkania odbywają się zawsze w tym samym miejscu i o tej samej godzinie, dlatego możesz pojawiać się w ciemno o umówionej godzinie. (o wszelkich zmianach terminu/miejscu spotkań informujemy z dużym wyprzedzeniem)

9. Czy są ograniczenia wiekowe?

0-99, jeśli mieścisz się w tym przedziale jesteś mile widziany na naszym spotkaniu. 

10. Co oznacza tempo 5:00, 6:00 w opisach spotkań?

Jest to tempo, w jakim poszczególna grupa pokonuje kilometr. W każdym mieście, na spotkaniach są grupy tempowe. Dzięki temu na trening mogą przyjść zarówno początkujący, jak i Ci trochę bardziej doświadczeni. Jeśli nie wiesz w jakim tempie biegasz, a zatem jaką grupę wybrać zacznij od słabszej, by móc "awansować" do szybszych grup na kolejnych treningach.

11. Czy trenujecie co tydzień?

Tak, a czasem nawet kilka razy w tygodniu. Bez względu na porę roku i pogodę spotykamy się o umówionej porze. Regularność naszych spotkań pomoże nawet początkującemu wyrobić w sobie nawyk biegania.

Zawody:

12. Czy startujecie w zawodach biegowych, gdzie znaleźć listę startów Night Runners?

Startujemy w zawodach w całej Polsce, począwszy od biegów na 5 km poprzez 10, 15, półmaratony, aż po dystans maratonu. Jako grupa zobaczycie nas także w biegach sztafetowych. Jeśli interesują Was starty w biegach ultra czy też w triathlonie to w naszej grupie znajdziecie towarzyszy. Najpopularniejsze zawody wśród NR znajdziecie na grupie NR "wyjazdowo"

13. Czy mogę dopisać "Night Runners" w sekcji klub zapisując się na zawody?

Night Runners'em jest każdy, który czuje się związany z naszą grupą. Wiec jeśli nasza wizja biegania przypadła Wam do gustu i czujecie się z nami dobrze to możecie nazywać się Nocnym Biegaczem. Będzie nam bardzo miło jeśli w sekcji klub wpiszecie nazwę naszej grupy

Jeśli już wskażecie Night Runners jako swój klub, to zachęcamy również do zapisania się do rywalizacji na stronie http://www.maratonypolskie.pl/ Są na niej prowadzone zmagania wszystkich klubów biegowych w Polsce. NR zaczynało tam kilkanaście miesięcy temu jako malutki, kilkuosobowy klubik, a dzisiaj nie dość, że awansowaliśmy do pierwszej dziesiątki, to jesteśmy także najliczniejszym klubem w stawce. 

14. Co to takiego Rywalizacja Night Runners?

Jeśli macie ochotę, zapraszamy do udziału w rywalizacji wszystkich NR z całego kraju. To towarzyska zabawa w korespondencyjne zmagania biegowe. Żeby wziąć udział, wystarczy przy zgłoszeniu się na bieg jako nazwę swojego klubu wpisać „Night Runners”. Zmagania obejmują 17 biegów w całej Polsce, żeby zostać sklasyfikowany, wystarczy przebiec 7 z nich. Szczegóły dotyczące rywalizacji znajdziecie na blogu: 

15. Czy istnieją Mistrzostwa Night Runners?

Tak, rywalizujemy na 4 dystansach w ciągu roku. W 2014 r. mistrzostwa odbędą się podczas:
1) Cyklu "Z Biegiem Natury", Poznań 22.03.2014 r. - dystans 5 km
2) IV Stęszewski Bieg Przełajowy, Stęszew 21.06.2014 r. - dystans 10 km
3) III Półmaraton Dwóch Mostów, Płock 14.09.2014 - 21,093 km
4) 15 Poznań Maraton 12.10.2014 - dystans 42,195 km

Różne

16. Jak przystąpić do Stowarzyszenia?

Przed przystąpieniem do Stowarzyszenie przeczytaj Statut,
Aby przystąpić do Stowarzyszenia Night Runners wystarczy wypełnić deklaracje Deklaracja przystąpienia w poczet członków

17.Czy mogę założyć NR w swoim mieście?

Oczywiście. Wielką satysfakcję daje nam dołączanie kolejnych miast. Wyślij maila pod kontakt@nightrunners.pl. Chętnie udzielimy wskazówek i pomożemy w rozpropagowaniu idei nocnego biegania w Twoim mieście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz